სტუდენტებთან სამოტივაციო შეხვედრა
12 თებერვალს, ბათუმის სამედიცინო აკადემიაში, აჭარის საექთნო ასოციაცია / Adjarian Nursing association ორგანიზებით, სტუდენტებთან სამოტივაციო შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრის ფარგლებში, ბათუმის რესპუბლიკური საავადმყოფოს ბავშვთა ანესთეზიისა და რეანიმაციის განყოფილების ხელმძღვანელმა, ექიმმა ანა კოჩაძემ, სტუდენტებს რეალური კლინიკური შემთხვევები გააცნო. სტუდენტებმა აქტიურად მიიღეს მონაწილეობა სიტუაციურ ამოცანებში, რაც მათ დაეხმარა თეორიული ცოდნის პრაქტიკულ ჭრილში დანახვასა და პროფესიული უნარების გაღრმავებაში.
ბათუმის რესპუბლიკური საავადმყოფოსთვის პრიორიტეტულია პროფესიული განათლების მხარდაჭერა და გამოცდილი კადრების მიერ ცოდნის გაზიარება მომავალი მედიკოსებისთვის
შეხვედრა აჭარის საექთნო ასოციაციასა და ბათუმის სამედიცინო აკადემიას შორის არსებული მემორანდუმის ფარგლებში ჩატარდა.

Motivational meeting with students
On February 12, a motivational meeting with students was held at the Batumi Medical Academy, organized by the Adjarian Nursing Association. Within the framework of the meeting, the Head of the Pediatric Anesthesia and Resuscitation Department of the Batumi Republican Hospital, Dr. Ana Kochadze, introduced the students to real clinical cases. The students actively participated in situational tasks, which helped them see theoretical knowledge in a practical context and deepen their professional skills.
For the Batumi Republican Hospital, supporting professional education and sharing knowledge with future doctors by experienced staff is a priority.
The meeting was held within the framework of the existing memorandum between the Adjarian Nursing Association and the Batumi Medical Academy.