მოსწავლეთა რეგიონალური სამეცნიერო კონფერენცია „ჯანმრთელობის დაცვა და დაავადებების პრევენცია“
დღეს ბათუმის სამედიცინო აკადემიაში წარმატებით ჩატარდა მოსწავლეთა რეგიონალური სამეცნიერო კონფერენცია „ჯანმრთელობის დაცვა და დაავადებების პრევენცია“.
ღონისძიება ჯანმრთელობის მსოფლიო დღეს მიეძღვნა და მასში დასავლეთ საქართველოს საჯარო და კერძო სკოლების X, XI და XII კლასის მოსწავლეები მონაწილეობდნენ. კონფერენციის მიზანი მოზარდებში ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია და სამეცნიერო-კვლევითი უნარების განვითარება იყო.
აკადემიამ განსაკუთრებული მადლობა გადაუხადა სკოლებსა და პედაგოგებს ახალგაზრდა თაობის მხარდაჭერისთვის. კონფერენციის ფარგლებში თითოეულ სკოლას გადაეცა მადლობის სიგელი, პედაგოგებს  სიგელები და ფასიანი საჩუქრები, ხოლო ყველა მოსწავლეს  მონაწილეობის სიგელი
გამორჩეული ნაშრომების ავტორები კი ჟიურიმ შემდეგნაირად გამოავლინა:
I ხარისხის დიპლომი: ნანა ეფენია
II ხარისხის დიპლომები:
• ანასტასია ჯაფარიძე
• დეა ცერცვაძე
III ხარისხის დიპლომები:
• ელენე შარაშიძე
• ნიკოლოზ ცხადაია
• მარიამ ჯალაბაძე
ჟიურის რჩეული:
• ნიკოლოზ ჩხიკვაძე
გამარჯვებულებს გადაეცათ დიპლომები და ფასიანი საჩუქრები.
ვულოცავთ თითოეულ მონაწილეს ამ მნიშვნელოვან ნაბიჯს სამეცნიერო საქმიანობაში და ვუსურვებთ დიდ წარმატებებს ჯანმრთელობის დაცვისა და მეცნიერების გზაზე!

• 2026-04-06 17:25:45
Today, the Batumi Medical Academy successfully held a regional scientific conference for students “Health Protection and Disease Prevention”.
The event was dedicated to World Health Day and was attended by students of grades X, XI and XII from public and private schools in Western Georgia. The goal of the conference was to popularize a healthy lifestyle among adolescents and develop scientific and research skills.
The Academy expressed special gratitude to the schools and teachers for their support of the younger generation. Within the framework of the conference, each school was awarded a certificate of appreciation, teachers were awarded certificates and valuable gifts, and all students were awarded certificates of participation.
The jury identified the authors of the outstanding works as follows:
I degree diploma: Nana Efenia
II degree diplomas:
• Anastasia Japaridze
• Dea Tsertsvadze
III degree diplomas:
• Elene Sharashidze
• Nikoloz Tskhadaia
• Mariam Jalabadze
Jury's choice:
• Nikoloz Chkhikvadze
The winners were awarded diplomas and valuable gifts.
We congratulate each participant on this important step in scientific activity and wish them great success on the path of healthcare and science!